محمدرضا سبکتکین سه شنبه 16 خرداد 1396 08:27 ب.ظ نظرات ()

مراجعه به سایت Team Viewer و دانلود آخرین نسخه‌ی این برنامه اولین اقدامی است که باید انجام  دهید. لینک دانلود این برنامه در کادر سبزرنگ موجود در صفحه‌ی اصلی سایت قرار گرفته و در نتیجه به‌راحتی قابل مشاهده است.

How to Set Up TeamViewer

طی مراحل نصب، باید نحوه‌ و موارد استفاده از آن را مشخص کنید. این نرم‌افزار برای استفاده‌ی شخصی رایگان است، بنابراین اگر می‌خواهید از آن روی کامپیوتر شخصی خود استفاده کنید، این گزینه برگزینید و اگر می‌خواهید از آن در یک شرکت یا سازمان‌های بزرگ استفاده کنید، صادقانه اعلام کنید.

How to Set Up TeamViewer

برای نصب این برنامه تنها چند دقیقه زمان لازم است و پس از آن می‌توانید از TeamViewer استفاده کنید.

به‌صورت پیش‌فرض، TeamViewer یک ID و یک PIN در اختیار شما قرار می‌دهد تا با استفاده از آن به سیستم خود متصل شوید؛ اما تنها زمانی می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید که به کامپیوتر خود دسترسی داشته باشید. در غیر این صورت باید از فرد دیگری بخواهید که ID و PIN کد را در اختیار شما قرار دهد که البته این ایده‌ی خوبی نیست؛ به‌خصوص زمانی که شما خارج از منزل هستید و می‌خواهید به اطلاعات سیستمتان دسترسی داشته باشید.

How to Set Up TeamViewer

برای این منظور باید حساب کاربری مربوط به TeamViewer را اجرا کنید و به سیستم خود متصل شوید. برای اجرای حساب کاربری، در پنجره‌ی کوچک سمت راست صفحه، روی دکمه‌ی «Sign Up» کلیک کنید. البته، اگر قبلا حساب کاربری TeamViewer را ایجاد کرده باشید، کافی است لاگین شوید.

How to Set Up TeamViewer

هنگامی که به حساب کاربری خود وارد شدید، باید برای کامپیوتر خود یک پسورد اختصاص دهید. پسوردی انتخاب کنید که بتوانید آن را به‌راحتی به خاطر بسپارید اما حدس آن برای سایرین سخت باشد.

How to Set Up TeamViewer

چگونه با استفاده از TeamViewer از راه دور به کامپیوتر خود دسترسی داشته باشیم؟

جهت ارتباط با کامپیوتر خود، نسخه‌ی موبایلی اپلیکیشن TeamViewer را روی سیستم‌عامل Android یا iOS خود نصب‌ و اجرا کنید. در پایین صفحه روی دکمه‌ی «Computers» کلیک کنید و سپس به حساب کاربری خود وارد شوید.

How to Connect to Your PC with TeamViewer

«My Computers» را انتخاب کنید تا لیست کلیه‌ی کامپیوترهایی که در حال حاضر به حساب کاربری TeamViewer شما متصل هستند، نمایش داده شود.

How to Connect to Your PC with TeamViewer

سیستمی را که می‌خواهید به آن متصل شوید، انتخاب کنید. ارتباط پس از چند دقیقه برقرار می‌شود و شما می‌توانید فعالیت‌های مورد نظرتان را انجام دهید.

در قسمت پایین صفحه نمایش (‌موبایل) لیستی برای دسترسی سریع شما به کلیه‌ی کارهایی که قادر به انجامشان هستید وجود دارد مانند: Close، Keyboard، Actions (مانند کلید‌های میانبر صفحه کلید)، Windows، TeamViewer settings و Hide. همه‌ی این‌ها تنظیمات بسیار کاربردی و مهمی هستند که تنها با یک انتخاب و کلیک قابل استفاده‌اند و این خود یکی از نقاط برتری برنامه‌ی TeamViewer نسبت به Chrome Remote Desktop محسوب می‌شود.

How to Connect to Your PC with TeamViewer

پس از اتمام کارهای خود نیز می‌توانید به‌راحتی و با انتخاب دکمه‌ی X (یا Back) ارتباط را قطع کنید.

چگونه فایل‌ها را با استفاده از TeamViewer ارسال و دریافت کنیم؟

اگر فقط می‌خواهید به مجموعه‌ای از فایل‌ها دسترسی داشته باشید، گزینه‌ی دیگری نیز وجود دارد و آن استفاده از سیستم انتقال فایل TeamViewer است.

با این اپلیکیشن که پس از ورود به حساب کاربری TeamViewer خود به آن دسترسی داریدT می‌توانید پس از انتخاب گزینه‌ی «Files» در قسمت پایین صفحه و پس از آن «Remote Files» به فایل‌ها دسترسی داشته باشید.

How to Transfer Files Back and Forth with TeamViewer

بعد از این‌که لاگین شدید، دکمه‌ی «My Computers» انتخاب کنید و کامپیوتری را که می‌خواهید به آن دسترسی داشته باشید، مشخص کنید.

How to Transfer Files Back and Forth with TeamViewer

از اینجا به بعد روند کار بسیار ساده است؛ فایل‌های موجود را بررسی کنید و چک باکس کناری هر یک از فایل‌هایی را که می‌خواهید منتقل کنید، علامت زده و دکمه‌ی «My Files» موجود در زیر صفحه را انتخاب کنید. با این عمل، آیکون کوچکی که به شکل یک تکه کاغذ است، در بالای صفحه‌ی مربوط به محل انتقال فایل‌ها ظاهر می‌شود.

How to Transfer Files Back and Forth with TeamViewer

اکنون کار شما به اتمام رسیده است و می‌توانید با انتخاب دکمه‌ی Back، ارتباط را قطع کنید.