مسکو - افرادی که در برخی از سردترین مکان ها روی زمین زندگی می کنند، به دلیل کاهش درجه حرارت به پایین ترین حد ضعیف، حتی دماسنج را شکست می دهند.

در مناطق دورافتاده و غنی الماس روسی منطقه یوکاتیا در برخی مناطق، به میزان منفی 67 درجه سانتیگراد (منهای 88.6 درجه فارنهایت) کاهش یافته است.

در یكوتیا - حدود 3300 كیلومتر (5،300 كیلومتر) شرق مكزیک - كه دانش آموزان به طور مداوم به مدرسه در 40 درجه رسیده بودند، مدرسه در سراسر منطقه لغو شد. پلیس محلی همچنین دستور داد والدین فرزندان خود را در خانه نگه دارند.

در طول آخر هفته، دو مرد هنگام مرگ در تلاش بودند تا پس از شکستن ماشین خود، به یک مزرعه نزدیک راه بروند. محققان محلی روز دوشنبه گزارش دادند که سه مرد دیگر که با آنها باقی مانده بودند، زیرا لباس های گرم تر پوشیدند.

اداره مطبوعاتی ولسوالی یوکوتیا روز سه شنبه گفت که تمام خانوارها و کسب و کارهای منطقه دارای گرمایش مرکزی و دسترسی به ژنراتورهای برق پشتیبان هستند.

در روستای Oymyakon، یکی از سردترین مکان های ساکن در زمین، تلویزیون دولتی نشان داد جیوه به پایین از یک دماسنج است که تنها برای اندازه گیری تا منهای 50 تنظیم شده است. در سال 2013، Oymyakon ثبت تمام وقت کم منهای 71 درجه سانتیگراد (منهای 98 فارنهایت).

ساکنان یوکوتیا، که نزدیک به یک میلیون نفر زندگی می کنند، به هوای سردی غریبه نیستند، و هشدار سرد در این هفته حتی در روزنامه های محلی رسانه های محلی هم اهمیت نداشت. با این حال، برخی از رسانه ها داستان های خودمختار و عجیب و غریب در سردی شدید را اجرا کردند. زنان تصاویری از مژه های یخ زده خود را ارسال کردند، در حالی که YakutiaMedia یک عکس از دانش آموزان چینی منتشر کرد که لباس هایشان را در یک بهار گرمایی فرو برد.Oymyakon thermometer world's coldest village