نتیجه تصویری برای ‪Asteroid‬‏

برخورد این اجسام با زمین، اساسا رویدادهای تصادفی است، اما ما هنوز برخی از ایده هایی را که اغلب آنها اتفاق می افتد، داریم.

تخریب موضعی هر دو صد سال طول می کشد و تا حدودی معادل یک بمب هیدروژن است. آخرین رویداد این رویداد در سال 1908 در نزدیکی رود Tunguska در سیبری اتفاق افتاد. تعداد تلفات به محل ضربه بستگی دارد (اشیاء این اندازه معمولا قبل از رسیدن به زمین، مثل یک بمب اتم، در هوا منفجر می شوند). اگر یک شهر زده شود، تلفات می تواند نزدیک به یک میلیون نفر باشد، در حالی که رویداد تونگوسکا به یک مورد تلفات گزارش شده (گزارش ها متفاوت است). تاثیر در اقیانوس باعث ایجاد سونامی می شود و قطعا باعث تخریب قابل توجهی در ساحل نزدیک می شود. این رویدادها معمولا یک دهانه را ترک نمی کنند و معمولا شامل یک سیارک یا دنباله دار 100 متر است.

یک شی کوچکتر (حدود 20 متر قطر) منطقه چلیابینسک در روسیه را گرفت و بیش از 1000 مصدوم را ایجاد کرد. بیشترین آسیب دیدگی ها هنگامی رخ داد که انفجار پنجره ها را نابود کرد و تماشاچیان را در داخل ساختمان هایی که به سنگ گرانبها نگاه می کردند، کشانده بودند. خوشبختانه، مرگ و میر ناشی از اثر چلیابینسک گزارش نشده است.

تخریب منطقه ای به صورت فصلی در حدود 100000 سال اتفاق می افتد و یک منطقه را به اندازه یک کشور متوسط ​​می اندازد. یکی از مواردی که ما میدانیم تاثیری است که 700000 سال پیش در آسیای جنوب شرقی اتفاق افتاد. این حوادث معمولا شامل سیارک های 1 کیلومتری می شود و ده ها کیلومتر آن را دور می اندازند.

تخریب جهانی کمتر از هر 10 میلیون سال اتفاق می افتد و شامل یک سیارک 10 کیلومتر است که یک دهانه 100 کیلومتری دارد. رویداد K-T که منجر به انقراض دایناسورها و دیگر موجودات معاصر به این دسته می شود. مقدار تخریب به خواص سنگ بستگی دارد که در آن دهانه حفاری می شود. اگر مواد شیمیایی اسیدی در جو منتشر نشود، چنین تاثیری لزوما نباید منجر به انقراض عظیم شود. در هر صورت، چنین تاثیری امروز باعث تلفات در میان میلیاردها انسان خواهد شد.

بعید است که تخریب منطقه ای یا جهانی در هر زمان به زودی (چند قرن بعد) اتفاق بیفتد؛ زیرا ما قبلا بیشتر سیارک های زمین نزدیک به 1 کیلومتر را کشف کرده ایم و هیچ کدام از آنها به نظر نمی آیند. یک تاثیر محلی دارای احتمال کمتر از یک درصد در هر ساله است، بنابراین سطح خطر در هر مکان و زمان خاص نیز کم است.

در مورد شهاب سنگ های کوچکتر که به زمین برخورد می کنند، آنها یک خطر بسیار کم هستند و هیچ یک از انسان ها گزارش شده اند که توسط یک شهاب سنگ کوچک کشته شده اند (در حالی که یک نفر پس از Tunguska از دست رفته بود). من یک داستان را شنیدم که یک سگ توسط یک شهابسنگ که در سال 1911 در ناخلا (مصر) سقوط کرد، کشته شد و مواردی از آسیب مالی نیز وجود داشت. با این حال، ترافیک، آلودگی و حتی رعد و برق بسیار خطرناکتر از شهاب سنگ های کوچک است.

 تصویر مرتبط